İç Hastalıklar (Dahiliye)

İç Hastalıklar (Dahiliye)
Genel Tanıtım

Bölüm Sekreterliği: 0216 554 15 00 | Dahili: 1900

İç Hastalıklar (Dahiliye) Bölümü

Birçok hastalığın başlangıç belirtileri ile ilk başvuruldu klinik olması özelliği ile iç hastalıkları Kliniği önemli bir yere sahiptir. Hastanelerin en yoğun başvurulan kliniklerinin başında gelir. Dahiliye olarak da bilinen İç Hastalıkları Kliniği’nde hastaların her türlü şikayet ve bulguları değerlendirilerek hastalıkların tespit ve gerekli yönlendirmeleri yapılır. Genel Dahiliye Kliniği uzmanlık alanına giren bölümler, enfeksiyon hastalıkları (üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, idrar yolu ve gastrointestinal sistem enfeksiyonları gibi), hipertansiyon, diyabet, tiroid hastalıkları, kolesterol ve trigliserit yüksekliği gibi lipit metabolizma bozukluğu hastalıkları, karaciğer, mide, safra ve sindirim sistemi hastalıkları, akciğer bozuklukları, böbrek hastalıkları, kansızlık ve diğer kan hastalıkları, romatizmal hastalıklar, kas ve iskelet sistemi hastalıklarıdır. 

Başkent Üniversitesi İstanbul Uygulama ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları birimi olarak 6 gün poliklinik, 7-24 saat acilde ve yatan hasta kliniklerimizde sağlık hizmet vermekteyiz. 

 

İç Hastalıklar (Dahiliye) Tedavi Alanları

Genel sağlık şikayetleri yanı sıra sağlıklı yetişkin taramaları ve klinik değerlendirmeleri kliniğimizce yapılmaktadır. 

İç Hastalıkları diyabet, yüksek tansiyon, kolesterol ve yağ metabolizması bozuklukları, kalp, akciğer, karaciğer, safra, böbrekler, sindirim sistemi hastalıkları, tiroid gibi endokrin bez bozuklukları, enfeksiyon hastalıklarını da içine alan geniş bir yelpazedeki hastalıkları teşhis ve tedavi eden tıbbi ana branşlardandır. Geniş ve etkin checkup sağlık paketlerimizle sağlıklı yetişkinlerin taramalarını yapmaktayız. 

Hastalarımızın şikayetlerinin teşhisi ve yönlendirmesi, ayrıca kronik hastalıklarının takibi kliniğimizde yapılmaktadır. Diyabet, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, kolesterol ve yağ metabolizması bozuklukları takip ve tedavileri verilmektedir. SGK anlaşmamız gereğince ilaç ve sağlık raporları tarafımızdan düzenlenebilmektedir. Bunun yanı sıra son dönem kanser hastaları ve ileri yaş hastalarımız için yataklı palyatif bakım servisi hizmetimiz bulunmaktadır.

 

İç Hastalıkları (Dahiliye) Yan Dalları:

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 30 Temmuz 2023 Pazar

Doktorlar

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+290 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri