Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Genel Tanıtım

Bölüm Sekreterliği: 0216 554 15 00 | Dahili: 1900 - 1937

Kliniğimizde “Her Şeyden Önce İnsan Sağlığı” felsefesi temel kabul edilerek, sterilizasyon kuralları en üst seviyede uygulanmaktadır. Gelişen teknoloji sürekli takip edilerek dünya standartlarında koruyucu, tedavi edici ve estetik diş hekimliği hizmetleri sunulmaktadır. Kliniğimize başvuran hastaların ilk muayeneleri yapılarak gerekli tedaviler uygulanmaktadır.

Diş taşı temizliği, dişeti hastalıklarının tedavileri, cerrahi işlemler, dolgu, kanal tedavisi, prostetik diş tedavisi, çocuk ağız ve diş sağlığı hizmetleri ve ortodontik tedavi hizmetleri verilmektedir.

Dişeti Hastalıklarının Tedavisi: Dişleri çevreleyen dişeti ve kemikteki ağrı, kanama, hassasiyet gibi rahatsızlıklar diş taşı temizliği ile beraber ileri tedavi yöntemleri ile tedavi edilmektedir.

Dişlerdeki Madde Kayıplarının Tedavisi: Dişlerde çürük ya da kırık sonucu meydana gelen madde kayıplarının, dolgu, kanal tedavisi ve prostetik yaklaşım ile tedavi edilmesinin yanısıra, gerekli görüldüğü durumlarda diş çekimi de uygulanmaktadır.

Cerrahi İşlemler: Tedavi edilemeyecek derecede madde kaybına uğramış dişlerin ve gömülü dişlerin çekimi ile beraber, çene kemiklerini ilgilendiren tüm rahatsızlıkların cerrahi tedavileri, çene kırıklarının tedavisi ve maksillofasial cerrahi ve ortognatik tedavi yapılmaktadır.

Prostetik Diş Tedavisi: Diş kayıplarına bağlı oluşan estetik ve fonksiyonel problemler kron, köprü gibi çeşitli prostetik tedavi yaklaşımları ile tedavi edilebilmektedir. Çocuklarda Diş Tedavisi: 0–12 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgili problemleri giderilmekte, koruyucu diş hekimliği uygulamalarının yanı sıra, ağız hijyeni eğitimi verilmekte, travma, diş eksikliği tedavileri ile beraber, genel anestezi altında dolgu ve diş çekimi uygulanmaktadır.

Ortodontik Problemlerin Tedavisi: Diş çapraşıklıkları, çene kemikleri arasındaki uyumsuzluk gibi problemler, hem çocukluk döneminde hem de erişkin dönemde tedavi edilmektedir. Aynı zamanda dudak ve damak yarıkları gibi doğumsal anomalilerin tedavisi bebeklik döneminden başlayarak gelişim dönemi boyunca gerçekleştirilebilmektedir.

Uygulanan Tedavileri:

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi >>

Endodonti >>

Ortodonti >>

Pedodonti >>

Periodontoloji >>

Protetik Diş Tedavisi >>

Restoratif Diş Tedavisi >>

Sosyal Medyada Paylaş:

Doktorlar

 

Kanser Tarama

Check Up Paketleri
 

Kanser iyileştirebilir bir hastalıktır,
iyileşme oranı kanserin erken teşhisi 
ve tedavisi ile doğru orantılıdır.
 

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Online Hizmetler

İstanbul Başkent Hastanesi
 

Web sitemiz üzerinden online
formları kullanarak tüm taleplerinizi
bize çok kısa sürede iletebilirsiniz.
 

 

DETAYLI İNCELE