Klinik Psikolog

Ayşe GENÇER

Psikoloji
Klinik Psikolog Ayşe GENÇER
Tıbbi İlgi Alanları
Psikoloji
Görev Aldığı Merkez
Altunizade Hastanesi

Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümünden bölüm dördüncüsü olarak yüksek onur belgesi ile mezun olmuştur. Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmıştır. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Matematik, İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji okumuştur.

Stajlarını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde yapmıştır. Boylam Psikiyatri Hastanesi'nde Klinik Uygulamada Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme Eğitim programına ve Psikoonkoloji Derneği'nde Psikoonkoloji Staj ve Süpervizyon programına katılmıştır. Özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde klinik psikolog olarak görev almıştır.

Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Yaşantısal Çalışmalar ve İleri Teknikler, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Sağlık Psikolojisi, Travma için Kısa Müdahale Becerileri, İmajları Yeniden Yazma, Mindfulness ve Günlük Yaşamda Uygulanması, Farkındalığın Bilimi, Bulaşma Tipi OKB için BDT, Travmada Kognitif Terapi, Akut Stres Belirtilerini Dengeleme, Travma ve Beden, Kriz Durumlarında Birlikte Düzenleme, Kriz ve Baş Etme, Psikolojik İlk Yardım, Kriz Yönetimi ve Yas Süreci,  Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Yorumlama,  Nöropsikolojik Testler, Minimental Test, Boşanmaya Temas Ederken Bilinmesi Gerekenler, Aile Danışmanlığı (Yıldız Teknik Üniversitesi’de) eğitimleri almıştır. Çok sayıda mesleki seminer ve kongreye katılmıştır.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yürüttüğü proje ile Nişantaşı Üniversitesi’nde, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü”nü almıştır.

Türk Psikologlar Derneği, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Şema Terapi Derneği, International Society of Schema Therapy (ISST) üyesidir ve AFAD gönüllüsüdür.

Çalışmalarına yetişkinlerle, duygudurum bozuklukları, kaygı bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu ve ilgili diğer alanlarda devam etmektedir. Aynı zamanda aile danışmanıdır.

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+300 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri