Klinik Psikolog

Ayşe GENÇER MEMİŞ

Psikoloji
Klinik Psikolog Ayşe GENÇER MEMİŞ
Uzmanlıkları
Psikoloji
Görev Aldığı Merkez
Altunizade Hastanesi

Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümünden bölüm dördüncüsü olarak yüksek onur belgesi ile mezun olmuştur. Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmıştır. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Matematik, İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji okumuştur. 

Stajını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yapmış, Boylam Psikiyatri Hastanesi’nin verdiği Klinik Uygulamada Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme Eğitimi’ne katılmıştır. Özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde klinik psikolog olarak görev almıştır.

Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Yorumlama,  Akut Stres Belirtilerini Dengeleme, Travma ve Beden, Kriz Durumlarında Birlikte Düzenleme, Kriz ve Baş Etme, Psikolojik İlk Yardım, Kriz Yönetimi ve Yas Süreci, Travma için Kısa Müdahale Becerileri, Boşanmaya Temas Ederken Bilinmesi Gerekenler, Travmada Kognitif Terapi, İmajları Yeniden Yazma, Mindfulness ve Günlük Yaşamda Uygulanması, Bulaşma Tipi OKB için BDT, Farkındalığın Bilimi eğitimleri ve  Yıldız Teknik Üniversitesi’den 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimi almıştır. Çok sayıda mesleki seminer ve kongreye katılmıştır.

2021 yılında staj yaptığı Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yürüttüğü proje ile Nişantaşı Üniversitesi’nde, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü”nü almıştır. 

Türk Psikologlar Derneği, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Şema Terapi Derneği üyesidir ve AFAD gönüllüsüdür. 

Çalışmalarına yetişkinlerle, duygudurum bozuklukları, kaygı bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu alanlarında grup ya da bireysel olarak devam etmektedir.

 

 

SAĞLIK REHBERİ

+220 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+215 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

11 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri