Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji

Genel Tanıtım

Bölüm Sekreterliği: 0216 554 15 00 | Dahili: 1024 - 1026

Ortopedi Kliniği: Travma; düşme, spor yaralanması, iş kazası veya trafik kazası gibi etkenlerle beklenmedik bir anda karşımıza çıkar. Meydana gelen hasar, travmanın şiddetine göre, basit bir yumuşak doku ezilmesinden büyük kemiklerde parçalı kırıklara kadar değişebilir. Kırıkların tedavisinde yaklaşım ve ameliyat yöntemleri sürekli yenilenmektedir.

Hastanemizde güncel yöntemlerle hastalarımız tedavi edilmektedir. Teknolojik gelişmeler paralelinde devamlı olarak daha iyi, daha modern ve daha zararsız tedavi yöntemi ve gereçleri geliştirilmektedir. Amaç hastayı en kısa sürede ve sorunsuz olarak günlük yaşamına döndürmektir.

Artroskopi ve Spor Yaralanmaları (Diz, omuz, dirsek, ayak bileği, kalça): Artroskopik diz ameliyatları; menisektomi veya meniskus tamiri, artroskopik ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, iç-dış yan bağ ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstrüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında, artroskopik mikrofraktür veya osteokondral kıkırdak nakli, omuz çıkığında; artroskopik bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, omuz eklem osteoartriti, labral yırtık eksizyonu ve tamiri, kıkırdak ameliyatları, rotator kılıf tamiri, artroskopik yöntem ile kapalı olarak tedavi edilmekte ve hastalar kısa sürede işine ve sportif hayatına dönmektedir.

Omurga Cerrahisi (Spinal cerrahi): Omurganın doğuştan veya sonradan olmuş yana eğrilikleri (skolyoz), öne eğrilik veya kifoz (kamburluk) ile Schuermann kifozu, spondilolistezis, spinal stenoz ve omurganın yaşlanması ile ortaya çıkan dejeneratif (kireçlenmeye bağlı) sorunlar, ankilozan spondilit, osteoporoza (kemik erimesi) bağlı kamburluklar ve kırıklar ve bunların vertebroplasti ve kifoplasti ile tedavisi, kazalara bağlı omurga yaralanmaları sonucu oluşan vertebra kırık ve çıkıklar, omurganın her türlü enfeksiyonları, omurgayı tutan tümörler ve bunların tedavisi.

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi: 16 yaş altı çocukların Doğumsal Kalça çıkığı, çarpık ayak, serebral paralizi, miyelomeningosel, doğumsal deformiteler, düz tabanlık ve tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının takip ve tedavisi Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi Ortopedik Onkoloji Tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere ekstremitelerin her türlü tümörlerinin tıbbi ve cerrahi tedavisi.

Omuz ve Dirsek Cerrahisi Omuz ve dirseğin artrozları,rotator kılıf hastalıkları tekrarlayan çıkıklar, aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisi. Artoz-kireçlenmelerde gonartroz ve koksartroz tedavisi, (kalça, diz, omuz ve dirsek protezleri) protez enfeksiyonu ve gevşemelerde revizyon ameliyatları, ekstremite dizilim bozukluklarında düzeltici ameliyatlar Ekstremite (kol-bacak kemik uzatma ameliyatları), kemik deformitelerinde ve kırık kaynamaması ve kemik enfeksiyonlarında eksternal fiksatör uygulamaları, Kalça kırıkları; özellikle yaşlı hasta grubunun maruz kalacağı travmalar sonrası tedavi gerektiren kırıklar Bölümün ilgi alanına giren diğer hastalıklar arasında; Karpal Tünel Sendromu, Tetik Parmak, DeQuervain Tendiniti, Ganglion Kistler, Duputyrens Hastalığı ile Tenisçi ve Golfçü Dirseği sayılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Doktorlar

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hemde Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

Başkent Sağlık App Store  Başkent Sağlık Google Play Store

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hemde Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

 

 

Kolorektal Cerrahi

Kolon ve Rektum Cerrahisi
 
Genel cerrahinin bağırsak ve anüs
hastalıkları ile ilgili bölümüne
koloproktoloji denir.

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Jinekoloji Polikliniği

Kadın Hastalıkarı ve Doğum
 
Tüm hastalarımız güncel bilimsel
veriler ışığında değerlendirilmekte
ve tedavi edilmektedir.

 

DETAYLI İNCELE