Artroplasti ve Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi

Ortopedi ve Travmatoloji
Artroplasti ve Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi

Yaşlı hastalarımızın diz ve kalça artrozu (yaşla birlikte eklemlerden görülen yıpranma ve yaşlanma ile gelişen eklem dejenerasyonu) problemlerini çözmek amacıyla en son cerrahi teknikler yardımıyla Artroplasti ve Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi uygulamaları ile diz ve kalça protezleri yapılmaktadır. Ayrıca bu protezlere yönelik gevşeme ve enfeksiyon problemlerinde revizyon cerrahisi uygulanmakta; bu grup hastalarımızın rehabilitasyonu için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü ile ortak çalışmalar yürütülmektedir.

EKLEM PROTEZİ (ARTROPLASTİ) NEDİR?
Kalça ve diz eklemlerinin dejenerasyonu (kireçlenmesi) sonrası hareketler kısıtlanır, şiddetli ağrı oluşur ve giderek hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etliler. Yürüme mesafesi kısalır, uzun süre seyahat edemez, kendi çorabını giyemez, yere çömelemez ve namaz kılamaz.

OYSAKİ YAŞAMAK, AĞRISIZ HAREKET DEMEKTİR!

Bunun için son 40 yıldır uygulanan eklem protezleri, teknolojideki gelişmelere paralel olarak daha da gelişmiş olup, ağrısız ve hareketleri serbest bir eklem oluşturmamıza olanak sağlamaktadır.
Protezler metal ve güçlendirilmiş plastik parçalardan oluşur. Metal parçalar, metalürjideki gelişmeler sonucunda daha da geliştirilmiş ve titanyum gibi hem hafif hem de sağlam ve vücuda uyumlu metaller kullanıma girmiştir. Çimentolu ve çimentosuz tipleri vardır. Çimentolu tipler daha çok osteoporozu olan yaşlı hastalarda tercih edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş:

 

Kanser Tarama

Check Up Paketleri
 

Kanser iyileştirebilir bir hastalıktır,
iyileşme oranı kanserin erken teşhisi 
ve tedavisi ile doğru orantılıdır.
 

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Online Hizmetler

İstanbul Başkent Hastanesi
 

Web sitemiz üzerinden online
formları kullanarak tüm taleplerinizi
bize çok kısa sürede iletebilirsiniz.
 

 

DETAYLI İNCELE