Göz Hastalıkları

Genel Tanıtım

Bölüm Sekreterliği: 0216 554 15 00 | Dahili: 1901 - 1903

Göz Hastalıkları Kliniğimiz 2008 yılında hizmete girmiştir. Ekim 2017’den itibaren 2. poliklinik binasına taşınmıştır. Kliniğimiz; ön muayene odası, 3 adet poliklinik muayene odası, görme alanı ve Hess perdesinin yapıldığı oda, fundus fotoğrafı, fundus flöresein anjiografi ve lazer girişimlerinin yapıldığı odalardan oluşmaktadır.

Genel göz hastalıkları muayenesine ilave olarak sistemik hastalıklarda göz tutulumu açısından kontroller yapılmaktadır (Diyabet, Hipertansiyon, Romatizmal hastalıklar, Nörolojik hastalıklar gibi).

Kornea-kontakt lens, uvea, glokom, katarakt, retina ve şaşılık hastalıklarının tanı ve tedavisi ve az görme rehabilitasyonu da alanında uzman öğretim görevlileri tarafından yapılmaktadır.

Katarakt ameliyatlarında fakoemülsifikasyon yöntemi kullanılmaktadır. Tıbben uygun hastalara gözlüğe ihtiyacı azaltmak için özellikli lensler takılabilmektedir.

Glokom teşhis ve tedavisi için görme alanı, pakimetri, optik kohorens tomografi tetkikleri yapılmakta cerrahi gereken hastalara lazer, trabekülektomi ve şant ameliyatları konusunda uzman doktorumuz tarafından yapılmaktadır.

Sarı nokta hastalığı, diyabete bağlı göz komplikasyonları, retinanın damar hastalıkları, retina dekolmanı  gibi retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Tanıda optik koherens tomografi, fundus görüntüleme sistemleri, anjiografi kullanılmakta olup medikal tedavilerin yanı sıra her türlü vakada vitreoretinal cerrahi konusunda uzman öğretim görevlimiz tarafından yapılmaktadır.

Pediatrik oftalmoloji ve şaşılık birimimizde; erken doğan bebeklerde göz problemleri, doğumsal katarakt ve glokom, göz yaşı kanal tıkanıklığı ve genetik göz hastalıkları değerlendirilmektedir. Çocuklarda kırma kusurlarının muayene ve tedavileri, göz tembelliğinin, göz kaymasının ve göz titremesinin teşhis ve tedavisi, çocukluk ve erişkin yaşta görülen kaymaların tedavisi (gözlük, cerrahi yöntemler ve botulinum toksin enjeksiyonu ile) yapılmaktadır. Erişkin dönemde ortaya çıkabilen çift görmeye neden olan hastalıklar incelenmekte, uygun yönlendirme ve tedavi yapılmaktadır.

Az Gören Kişilerin Görme Rehabilitasyonu

Az gören kişilerin görme rehabilitasyonu ile yaşam kalitesi arttırılabilir. Hastanemizde az görmenin rehabilitasyonu her yaş grubuna uygulanmaktadır.

Az görmenin rehabilitasyonu, görme kaybı olan kişilerin görme işlevini artıran yardımcı cihazlardan yarar gördüğü durumdur.

Bebeklik ve erken çocukluk döneminde  de az görme geliştirilebilir. Bundan dolayı az gören çocukların hem çocuk hekimleri hem de göz hekimleri tarafından az görmenin rehabilitasyonuna yönlendirilmesi gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Doktorlar

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hemde Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

Başkent Sağlık App Store  Başkent Sağlık Google Play Store

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hemde Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

 

 

Kolorektal Cerrahi

Kolon ve Rektum Cerrahisi
 
Genel cerrahinin bağırsak ve anüs
hastalıkları ile ilgili bölümüne
koloproktoloji denir.

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Jinekoloji Polikliniği

Kadın Hastalıkarı ve Doğum
 
Tüm hastalarımız güncel bilimsel
veriler ışığında değerlendirilmekte
ve tedavi edilmektedir.

 

DETAYLI İNCELE