Çocuk Göz Merkezi
Genel Tanıtım

Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık

Pediatrik oftalmoloji ve şaşılık birimimizde; erken doğan bebeklerde göz problemleri, premature retinopatisi (ROP), doğumsal katarakt ve glokom, göz yaşı kanal tıkanıklığı ve genetik göz hastalıkları değerlendirilmektedir. Çocuklarda kırma kusurlarının muayene ve tedavileri, göz tembelliğinin, göz kaymasının ve göz titremesinin teşhis ve tedavisi, çocukluk ve erişkin yaşta görülen kaymaların tedavisi (gözlük, cerrahi yöntemler ve botulinum toksin enjeksiyonu ile) yapılmaktadır. Erişkin dönemde ortaya çıkabilen çift görmeye neden olan hastalıklar incelenmekte, uygun yönlendirme ve tedavi yapılmaktadır.

 

Az Gören Kişilerin Görme Rehabilitasyonu

Az gören kişilerin görme rehabilitasyonu ile yaşam kalitesi arttırılabilir. Hastanemizde az görmenin rehabilitasyonu her yaş grubuna uygulanmaktadır. Az görmenin rehabilitasyonu, görme kaybı olan kişilerin görme işlevini artıran yardımcı cihazlardan yarar gördüğü durumdur. Bebeklik ve erken çocukluk döneminde de az görme geliştirilebilir. Bundan dolayı az gören çocukların hem çocuk hekimleri hem de göz hekimleri tarafından az görmenin rehabilitasyonuna yönlendirilmesi gereklidir.

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 06 Kasım 2023 Pazartesi

Doktorlar

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+300 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri