Biorezonans Tedavisi Merkezi

Biorezonans Tedavisi Merkezi
Genel Tanıtım

Biorezonans Tedavisi Nedir?

Biorezonans vücuttan ve maddelerden elektromanyetik frekans bilgilerini alarak bunları işleyen bir cihaz ile uygulanan biyofiziksel temelli bir bütünsel tıp yöntemidir. 1977 yılında Dr. F. Morell ve Elektronik mühendisi E. Rasche’nin insan bedeni üzerinde frekans ölçümü çalışmaları sonucunda icat ettikleri bu cihaz yıllar içerisinde elektromanyetizma ile bilgilerin artması ile geliştirilerek günümüzdeki halini almıştır. İlk çıkışında daha çok alerji tedavilerinde kullanılan biorezonans günümüzde bağımlılıklardaki etkinliği sebebi ile ülkemizdeki ününü bu alanda yapmıştır.

 • İşlem sırasında ağrı, rahatsızlık hissedilmez.
 • Yan etkisi yoktur.
 • Vücut bütünlüğünü bozan bir işlem değildir.
 • Sadece vücut üzerine elektrotlar yerleştirilir ve işlem boyunca yapmanız gereken tek şey rahatlamak ve dinlenmektir. Seanslar yaklaşık buçuk saat sürmektedir.
 • Seanslarınız süresince doktor (ve gerekli durumlarda diyetisyen) takibi de tedavinize eşlik edecektir.

 

Diyabet ve Obezite Uzmanı Uzm. Dr. Huriye Ecem SUBAŞI tarafından hazırlanan "Biorezonans Tedavisi" sağlık blog yazısını okumak için tıklayınız. >>

 

Biorezonans Tedavisi Kullanım Alanları:

Biorezonans Tedavisi ile Sigara Bırakma

Sigara ile hem kendimize hem sevdiklerimize zarar veriyoruz. Türkiye’de 15 yaşının üstündeki her 10 kişiden 3’ü sigara içmekte. Kalp hastalıklarından mide rahatsızlıklarına, kanserden akciğer hastalıklarına kadar bir sürü hastalığı da tetikliyor.

Bırakmaya karar verdiniz ancak yanınızda bir destek arıyorsanız biorezonans terapilerinden fayda görebilirsiniz.

Sigara bırakmada tedavi genellikle 2 art arda seans sonrasında da 1 destek seans olarak planlanmakta. Ancak bu doktorumuz ile görüşmelerinize göre şekillenmektedir.

Seans öncesinde son iki sigaranız yanınızda olmalı.

Seanslarımız 1-1,5 saat arası sürmektedir.

 

Biorezonans Tedavisi ile Kilo Kontrolü / Gıda Bağımlılıkları

Obezite çığ gibi büyüyen ve hepimizi tehdit eden bir hastalık. Türkiye’deki her 3 yetişkinden biri obezite sınırları içerisinde. 18 yaş altında bile obezite sıklığını %8 lerin üzerine çıktığını görüyoruz. Fazla kiloya eşlik eden tansiyon yüksekliği, şeker hastalığı, kalp hastalığı görülme oranları günden güne artıyor.

Kilo vermenin de ötesinde bağımlılık yaşadığımız gıda gruplarını hayatımızdan çıkarabilmemize destek olan bu sistem ile kendinizle savaşmadan sağlıklı beslenme düzeninizi oluşturabilirsiniz.

Kilo kontrolü için genellikle 6 seanslık bir tedavi protokolü uygulanmakta ve ilk 3 seans yakın aralıklarda olmaktadır (2-4 gün arası). Sonraki seanslarda ara bir miktar daha açılmaktadır.

Seanslarınız süresince doktor ve diyetisyen takibinde olacaksınız, düzenli olarak vücut analiziniz yapılacaktır.

Seanslarımız 1-2 saat arası sürmektedir. (Doktorumuzun analizi neticesinde uygulanacak terapileri içeriğinin değişmesi nedeni ile zaman her seansta farklı olabilir.)

 

Biorezonans Tedavisi ile Ağrı Tedavisi

Hem yeni gelişen (burkulma, tutulma…) hem de uzun zamandır muzdarip olduğunuz ağrılarda (migren, fibromiyalji, eklem ağrıları…) ilaçsız bir tedavi arayışındaysanız biorezonansın desteğinden fayda görebilirsiniz.

Ağrının özelliğine göre seans sayısı ve süreleri değişkenlik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Biorezonans Tedavisi ile Alerji Tedavisi

Biorezonans, icadından beri üzerinde çalıştığı bir konu olan alerjilerde yaş ayrımı olmaksızın tedavide kullanılabilir. Kaşıntılı döküntüler, egzama, saman nezlesi, astım, besin alerjileri, polen-toz alerjileri gibi aklınıza gelebilecek hatta sebebi tam tespit edilememiş alerjik durumlarda bile etkili bir tedavi yöntemidir. Seans sayısı ve süresi yaşa, duruma göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Biorezonans Tedavisi ile Stres Yönetimi

İş hayatımız, insan ilişkileri, maddi sıkıntılar, günlük telâşeler bile bazen kişinin kaldırabileceğinden fazla gelebilir, kendinizi keyifsiz hissedebilirsiniz. Hatta bu durumlar bazen çarpıntı (örneğin: panik atak), yorgunluk (örneğin: tükenmişlik sendromu) gibi bedeninizde bazı tepkilere dahi yol açabilir.

Biorezonans yöntemi mevcut ilaçlı ya da ilaçsız tedavinize destek olabilir. Buradaki tedavi yöntemimiz ruh halinize iyi gelen frekansları vücudunuzda arttırmak şeklindedir.

İlk seans öncesinde duygu durumlarla ilgili soruların olduğu bir testi cevaplandırmanız istenmektedir. Doktorumuzun değerlendirmesi ve verdiğiniz cevaplara göre tedaviniz planlanmaktadır.

 

Biorezonans Tedavisine Gelmeden Önce Bilmeniz Gerekenler:

 • 48 saat öncesinden itibaren bol bol su içiniz. (günde minimum 2 litre)
 • Son 48 saat alkol kullanmayınız.
 • Tedaviden önceki son 6 saatte kahve, çay, yeşil çay, enerji içeceği gibi tein-kafein içeren ürüneri tüketmeyin.
 • Seans sırasında üzerinizdeki metal aksesuarlarınızı çıkarmanızı ve telefonunuzu uçak moduna almanızı isteyeceğiz. Seans sırasında telefonunuza indireceğiniz sakin bir müziği uçak modunda olması kaydı ile dinleyebilirsiniz.
 • Bağımlılık tedavileri için yanınızda bağımlı olduğunuz maddeyi getirmelisiniz. (Örneğin: Her zaman içtiğiniz sigara (2 adet), en sık tükettiğiniz alkol türü, özellikle tüketmekten kendinizi alıkoyamadığınız gıda…)
 • Not: Kilo verme/gıda bağımlılığı tedavisinde yüksek glisemik indeksli karbonhidratlar (beyaz un, ekmek, şeker, pirinç, patates, makarna vb…), zararlı yağlar gibi besinleri getirmenize gerek yok ancak özellikle vazgeçilmeziniz olan bir-iki gıdayı yanınızda getirebilirsiniz.
 • Yaş sınırı yoktur, her yaşta uygulanabilir. Organ nakilli, kalp pili olan ya da hamile hastalarımız seanslarımıza kabul edemiyoruz.

 

Daha ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 30 Temmuz 2023 Pazar

Doktorlar

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+300 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri