Tüm Vücut Difüzyon MR Tarama

Check Up
Tüm Vücut Difüzyon MR Tarama

RADYOLOJİ

  • Tüm vücut Difüzyon MR çekiminde, beyinden diz altına kadar gövde, omurga, göğüs kafesi radyasyonsuz bir yöntemle taranır.
  • Tüm Vücut Difüzyon MR ile, birçok organda (kemikler dahil) oluşabilecek tümörlerin yayılmadan, henüz ileri evre bulguları oluşmadan erken evrede teşhis edilebilir.

 

Tüm Vücut Difüzyon MR Tarama Nedir?

MR cihazı, manyetik bir alandan faydalanılarak yapılan zararsız bir görüntüleme yöntemidir. Tüm Vücut Difüzyon MR X ışını içermediğinden, check-up yaptıran kişi radyasyon almaz.

Tüm Vücut Difüzyon MR ile; birçok organda (kemikler dahil) oluşabilecek tümörlerin yayılmadan henüz ileri evre bulguları oluşmadan erken evrede teşhis edilebilir.

Tüm vücut Difüzyon MR, çekiminde beyinden diz altına kadar, gövde, omurga, göğüs kafesi radyasyonsuz bir yöntemle taranmış olur.

Tüm Vücut Difüzyon MR, birçok organda, tümörlerin erken evrede teşhis edilmesine olanak sağlayan 90 dakikalık ilaçsız yapılan bir görüntüleme yöntemidir.

Tüm Vücut Difüzyon MR, aile öyküsünde kanser hastalığı olan, kanser endişesi olan, bu konuda rutin check up‘larını yaptıran kişilerde tamamlayıcı tarama programı  olarak uygulanması önerilir.

Tüm Vücut Difüzyon MR çekimlerine önce beyinden başlanır, ardından boyun ve akciğer, göğüs kafesi, karaciğer, pankreas, böbrek, böbrek üstü bezi ve diğer karın içi organların görüntülenmesi sağlanır.

Tümör taramalarında (akciğer, meme, prostat, sindirim sistemi) erken dönem bulgularını gözden kaçırmamak adına, Tüm vücut Difüzyon MR çekimlerinin bilinen pirimer yöntemlerden sonra tamamlayıcı yöntem olarak uygulanması önerilir.

Tüm Vücut Difüzyon MR tarama yöntemi, yan etkisi olmayan bir görüntüleme tekniği olması nedeniyle;  MR cihazında hareketsiz durabilen, 120 kilograma kadar, sağlık durumu el veren, her yaş gurubuna güvenle uygulanabilir.

 

Biyokimya Laboratuvarı Test Rehberi’ni incelemek için tıklayınız.

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.
Sosyal Medyada Paylaş:

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hem de Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

Başkent Sağlık App Store  Başkent Sağlık Google Play Store

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hemde Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

 

 

Kolorektal Cerrahi

Kolon ve Rektum Cerrahisi
 
Genel cerrahinin bağırsak ve anüs
hastalıkları ile ilgili bölümüne
koloproktoloji denir.

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Jinekoloji Polikliniği

Kadın Hastalıkarı ve Doğum
 
Tüm hastalarımız güncel bilimsel
veriler ışığında değerlendirilmekte
ve tedavi edilmektedir.

 

DETAYLI İNCELE