Kalp Yetersizliği

Kardiyoloji
Kalp Yetersizliği

Kalp Yetersizliğinde En Uygun ve En Doğru Tedaviyi Alıyor Musunuz?

Kalp Yetersizliği tüm dünyada giderek artan sıklığı nedeni ile bazı araştırmacıların “bulaşıcı olmayan global pandemi” diye nitelendirdiği bir hastalıktır.  Hayat kalitesini etkileyen semptomları ve ciddi fiziksel kısıtlılık meydana getirmesinin yanında sık hastane yatışlarına  ve en önemlisi de ölüme neden olması açısından dikkate alınması gereken  önemli bir hastalıktır. 

Kalp Yetersizliğinde Tedavi Planı

Kalp Yetersizliğinde zamanında uygulanacak doğru tedavi planı ile bu hastaların hem yaşam süresinde hem de kalitesinde fark yaratılabilir. Bu tedavi planı içerisinde kılavuzların önerdiği en yeni ilaçlar, cihazlar (kardiyak resenkronizasyon tedavisi, intrakardiyak defibrilatör), kapak onarımları (tavi, mitraklip, triklip), transplantasyon ve suni kalp yerleştirilmesi sayılabilir.

Kalp Yetersizliği Polikliniği

Kalp Yetersizliği hastasına en uygun ve en doğru tedavinin belirlenebilmesi için Kalp Yetersizliği Polikliniği'nde kalp yetersizliği uzmanları  tarafından etraflıca yapılacak  değerlendirilme ilk adım olmalıdır. Hastanemiz kalp yetersizliği için tüm bu tedavilerin uygulanabileceği sayılı tersiyer merkezlerden biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 29 Eylül 2020 Salı

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+290 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri