Bebekle Tatile Giderken Neler Almalıyım?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Bebekle Tatile Giderken Neler Almalıyım?

Bebekle Tatile Çıkarken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Bebeklerle tatile gidiyorsanız çantanızda bebeğinizin rahatı ve ihtiyaçları için önemli olan olmazsa olmazlar bulunmalıdır. Bebeğinizle tatile çıkarken çantanızda olması gereken bazı şeyler:

Bebeğin Giysileri: Hava koşullarına dayanıklı giysiler yanınızda olmalı. Hava durumuna göre uzun kollu, kısa kollu, şapka, panço gibi farklı kıyafetleri düşünebilirsiniz. Pamuk kıyafetleri tercih etmeliyiz.

Bebeğinizin Yemesi ve İçmesi: Emziriyorsanız emzirme örtünüzü, diğer beslenme aparatlarını ve yedeklerini almayı unutmayın.

Bebek Bakım Ürünleri: Bebek bezi, ıslak mendil, bebek losyonu, şampuan, vücut losyonu ve alt değiştirme pedi gibi malzemeleri yanınızda bulundurun.

Hijyen Ürünleri: Küvet veya portatif küvet, bebek şampuanı ve havlu gibi bebek banyosu aksesuarlarını unutmayın. 

Bebek Bezi Torbası: Kirli çocuk bezlerini saklamak için kullanışlı bir torba alın.

Bebeğin Uyku Düzenine Uygun Ürünler: Bebeğinize uyku düzenini koruyabilmesi için en sevdiği uyku arkadaşı, battaniye ve kullanıyorsa yedek emzik almayı unutmayın.

Portatif Beşik / Portatif Pusetler: Bebeğinizle seyahat ederken kullanabileceğiniz hafif ve taşıması kolay pusetler, gezilerde işinizi kolaylaştıracak, size ve bebeğinize konfor sağlayacaktır. Bebeğinizin rahatça uyuyabileceği portatif bir beşik de alınacaklar arasında olabilir.

Ateş Ölçer: Bebeğinizin ateşini kontrol etmek için yanınızda bir ateş ölçer bulunmasında fayda var.

Güneşten Koruyucu Önlemler: Güneş kreminiz, geniş siperlikli şapkanız, şemsiyeniz yanınızda bulunsun. 

Oynayın ve Eğlenin: Çocuğunuzla keyifle vakit geçirmenize yardımcı olacak oyuncaklar, kitaplar veya portatif oyun minderleri gibi eğlence seçeneklerini değerlendirin.

Bebeklerin ihtiyaçları hızla değişebileceğinden olası acil durumlar için yedek malzemeler bulundurmak da önemlidir. Tatile çıkmadan önce ihtiyaç listesi yaparak bu malzemeleri çantanıza eklemeyi unutmayın. Yanınızda bulunsa iyi olabilecek ilaçlar için çocuk doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz.

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 25 Temmuz 2023 Salı

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+290 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri