Çocuk Acil

Genel Tanıtım

Çocuklar ailenin ve toplumun en değerli varlıklarıdır.  Çocukların beden ve ruh sağlığının korunması, hastalıklarının erken tanı ve tedavisi hayat kaliteleri açısından oldukça önemlidir. Bu bilinçle çocuk acil polikliniğimiz 7/24 çocuk hastalarımızı kabul etmekte ve ailelerimize bu konuda destek vermektedir. En iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmaya çalıştığımız polikliniğimizde gerekli müdahale ve tedaviler çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarımızca düzenlenmektir. 18 yaşına kadar tüm hastalar Çocuk Acil polikliniğimize kabul edilmektedir.

Çocuk Acil Polikliniği Muayene İşleyişi

Hastalarımız acil servise başvurdukları takdirde acil doktoru tarafından değerlendirilirler.
Dakikalar içinde hemen müdahale gerektiren, kanama, nöbet, ani nörolojik bozukluk, bilinç kaybı gibi durumlar acil serviste ivedilikle tedavisi yapılır.  Acil doktorunun yönlendirdiği/acil müdahale gerektirmeyen hastalar ise çocuk acil polikliniğinde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilir.  Ayrıca hastalar çocuk acil polikliniğine randevu alarak da ayaktan gelebilmektedirler.

Çocuk Acil Polikliniği’nde Yapılan İşlemler ve Müdahaleler

Çocuk acil polikliniğine gelen tüm hastalar, 24 saat boyunca her türlü muayene, tetkik, danışmanlık ve müdahale için kabul edilmektedir.  Hastalar gereken acil müdahale yapılıp genel durumda denge sağlandıktan sonra ayaktan tedavileri düzenlenip taburcu edilebilmekte, yatış gerektiren durumlarda ise tedavinin devamı için hastaneye yatırılabilmektedir.   Ayrıntılı araştırma gereken hastalar ise yan dal polikliniklerine ayaktan yönlendirilmektedir.  Hastanemizde yer olmaması durumunda yatışı gereken hastalarımız, acil sorunu yatıştırılıp, durumu kontrol altına alınarak, yer ayarlanan başka hastanelere, hekim eşliğinde ambulansla nakledilirler.

Çocuk Acil Polikliniği’nde yapılan müdahaleler;

  • Damar içi ve ya ağızdan sıvı desteği
  • Kas içi ya da damar içi enjeksiyonlar
  • Oksijen ve buhar uygulamaları
  • Hasta monitorizasyonu

Çocuk Acil Polikliniği’nde yapılan tetkikler;

  • Tam kan sayımı, biyokimyasal tetkikler
  • Kan gazı
  • İdrar ve gaita tetkikleri
  • Kültürler
  • Hızlı antijen testleri
  • Radyolojik tetkikler
Sosyal Medyada Paylaş:

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hem de Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

Başkent Sağlık App Store  Başkent Sağlık Google Play Store

Mobil Uygulamamızı İndirdiniz Mi?

'Başkent Sağlık' mobil uygulamamızla randevu oluşturmak, tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, doktorlarımıza sorularınızı iletmeniz ve çok daha fazlası artık çok kolay! Hem iOS hemde Android cihazlarınız için hemen indirebilirsiniz.

 

 

Kolorektal Cerrahi

Kolon ve Rektum Cerrahisi
 
Genel cerrahinin bağırsak ve anüs
hastalıkları ile ilgili bölümüne
koloproktoloji denir.

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Jinekoloji Polikliniği

Kadın Hastalıkarı ve Doğum
 
Tüm hastalarımız güncel bilimsel
veriler ışığında değerlendirilmekte
ve tedavi edilmektedir.

 

DETAYLI İNCELE