Çocuk Acil

Genel Tanıtım

Çocuklar ailenin ve toplumun en değerli varlıklarıdır.  Çocukların beden ve ruh sağlığının korunması, hastalıklarının erken tanı ve tedavisi hayat kaliteleri açısından oldukça önemlidir. Bu bilinçle çocuk acil polikliniğimiz 7/24 çocuk hastalarımızı kabul etmekte ve ailelerimize bu konuda destek vermektedir. En iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmaya çalıştığımız polikliniğimizde gerekli müdahale ve tedaviler çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarımızca düzenlenmektir. 18 yaşına kadar tüm hastalar Çocuk Acil polikliniğimize kabul edilmektedir.

Çocuk Acil Polikliniği Muayene İşleyişi

Hastalarımız acil servise başvurdukları takdirde acil doktoru tarafından değerlendirilirler.
Dakikalar içinde hemen müdahale gerektiren, kanama, nöbet, ani nörolojik bozukluk, bilinç kaybı gibi durumlar acil serviste ivedilikle tedavisi yapılır.  Acil doktorunun yönlendirdiği/acil müdahale gerektirmeyen hastalar ise çocuk acil polikliniğinde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilir.  Ayrıca hastalar çocuk acil polikliniğine randevu alarak da ayaktan gelebilmektedirler.

Çocuk Acil Polikliniği’nde Yapılan İşlemler ve Müdahaleler

Çocuk acil polikliniğine gelen tüm hastalar, 24 saat boyunca her türlü muayene, tetkik, danışmanlık ve müdahale için kabul edilmektedir.  Hastalar gereken acil müdahale yapılıp genel durumda denge sağlandıktan sonra ayaktan tedavileri düzenlenip taburcu edilebilmekte, yatış gerektiren durumlarda ise tedavinin devamı için hastaneye yatırılabilmektedir.   Ayrıntılı araştırma gereken hastalar ise yan dal polikliniklerine ayaktan yönlendirilmektedir.  Hastanemizde yer olmaması durumunda yatışı gereken hastalarımız, acil sorunu yatıştırılıp, durumu kontrol altına alınarak, yer ayarlanan başka hastanelere, hekim eşliğinde ambulansla nakledilirler.

Çocuk Acil Polikliniği’nde yapılan müdahaleler;

  • Damar içi ve ya ağızdan sıvı desteği
  • Kas içi ya da damar içi enjeksiyonlar
  • Oksijen ve buhar uygulamaları
  • Hasta monitorizasyonu

Çocuk Acil Polikliniği’nde yapılan tetkikler;

  • Tam kan sayımı, biyokimyasal tetkikler
  • Kan gazı
  • İdrar ve gaita tetkikleri
  • Kültürler
  • Hızlı antijen testleri
  • Radyolojik tetkikler
Sosyal Medyada Paylaş:

 

Kanser Tarama

Check Up Paketleri
 

Kanser iyileştirebilir bir hastalıktır,
iyileşme oranı kanserin erken teşhisi 
ve tedavisi ile doğru orantılıdır.
 

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Online Hizmetler

İstanbul Başkent Hastanesi
 

Web sitemiz üzerinden online
formları kullanarak tüm taleplerinizi
bize çok kısa sürede iletebilirsiniz.
 

 

DETAYLI İNCELE