Çocuk Acil
Genel Tanıtım

Çocuk Acil Polikliniği

Çocuklar ailenin ve toplumun en değerli varlıklarıdır. Çocukların beden ve ruh sağlığının korunması, hastalıklarının erken tanı ve tedavisi hayat kaliteleri açısından oldukça önemlidir. Bu bilinçle çocuk acil polikliniğimiz 7/24 çocuk hastalarımızı kabul etmekte ve ailelerimize bu konuda destek vermektedir. En iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmaya çalıştığımız polikliniğimizde gerekli müdahale ve tedaviler çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarımızca düzenlenmektir. 18 yaşına kadar tüm hastalar Çocuk Acil polikliniğimize kabul edilmektedir.

 

Çocuk Acil Polikliniği Muayene İşleyişi

Hastalarımız acil servise başvurdukları takdirde acil doktoru tarafından değerlendirilirler. Dakikalar içinde hemen müdahale gerektiren, kanama, nöbet, ani nörolojik bozukluk, bilinç kaybı gibi durumlar acil serviste ivedilikle tedavisi yapılır.  Acil doktorunun yönlendirdiği/acil müdahale gerektirmeyen hastalar ise çocuk acil polikliniğinde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilir.  Ayrıca hastalar çocuk acil polikliniğine randevu alarak da ayaktan gelebilmektedirler.

 

Çocuk Acil Polikliniği Yapılan İşlemler

Çocuk acil polikliniğine gelen tüm hastalar, 24 saat boyunca her türlü muayene, tetkik, danışmanlık ve müdahale için kabul edilmektedir. Hastalar gereken acil müdahale yapılıp genel durumda denge sağlandıktan sonra ayaktan tedavileri düzenlenip taburcu edilebilmekte, yatış gerektiren durumlarda ise tedavinin devamı için hastaneye yatırılabilmektedir.   Ayrıntılı araştırma gereken hastalar ise yan dal polikliniklerine ayaktan yönlendirilmektedir.  Hastanemizde yer olmaması durumunda yatışı gereken hastalarımız, acil sorunu yatıştırılıp, durumu kontrol altına alınarak, yer ayarlanan başka hastanelere, hekim eşliğinde ambulansla nakledilirler.

 

Çocuk Acil Müdahaleleri

  • Damar İçi veya Ağızdan Sıvı Desteği
  • Kas İçi ya da Damar İçi Enjeksiyonlar
  • Oksijen ve Buhar Uygulamaları
  • Hasta Monitorizasyonu

 

Çocuk Acil Tetkikleri

  • Tam Kan Sayımı, Biyokimyasal Tetkikler
  • Kan Gazı
  • İdrar ve Gaita Tetkikleri
  • Kültürler
  • Hızlı Antijen Testleri
  • Radyolojik Tetkikler

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 30 Temmuz 2023 Pazar

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+290 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri