Aort Anevrizması

Kardiyoloji
Aort Anevrizması

Aort Anevrizması Nedir?

Aort damarındaki balonlaşma (Aort anevrizması), aort damarının göğüs ve/veya karın boşluğu içindeki herhangi bir bölgesinde olabilir. Balonlaşmanın çapı arttıkça, hayati tehlike oluşturan ve ölüm ile sonuçlanabilen aort damarı yırtılması (rüptür) riski artmaktadır.  Aort anevrizması olan damar bölümü tıpta ve teknolojideki gelişmeler sayesinde günümüzde anjiyo ile tedavi edilebilmektedir.

Aort Anevrizması Tedavisi

Her hastanın damar yapısı, balonlaşan damar bölümünün özellikleri ve diğer organlar ile olan ilişkisi gibi durumlar hasta özelinde değerlendirilerek, hastaya en uygun stent seçimi sonrasında organ kanlanmasını bozmayan özel stent ve stentleme teknikleri kullanılarak başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir.  Bu ve benzeri vakalar, deneyimli bir merkez olan hastanemizde, deneyimli hekim kadromuz tarafından tedavi edilerek hastalarımız sağlıklarına kavuşmaktadır.

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 26 Nisan 2021 Pazartesi

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+290 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri