Sürekli Şeker Ölçüm Sistemi

Diyabet ve Obezite
Sürekli Şeker Ölçüm Sistemi

Sürekli Şeker Ölçüm Sistemi Nedir?

Sürekli şeker ölçüm sistemi üst kolun üst arkasına takılan bir sensör ve okuyucudan oluşan sürekli glikoz izleme sistemidir.

Sürekli Şeker Ölçüm Sistemi Nasıl Çalışır?

Sensör, her dakika şeker ölçümü yapabilmek için hücre içi sıvıdaki şeker seviyesini ölçen ince ve esnek bir filament kullanır.

Sürekli Şeker Ölçüm Sistemi Nasıl Kullanırım?

Acısız ve bir saniyelik işlemle sensörü okuturak çocuk/yetişkin ölçümlerizi alabilirsiniz. Parmak delmeden mevcut anlık şeker değerini, şeker değerinizin nasıl bir eğilim gösterdiğini ve son 8 saatlik şeker geçmişinizi görebilirsiniz.

Glikoz düzeyleriniz ile ilgili tek bir anlık görüntü sunan parmaktan ölçümün aksine, sensörlü şeker ölçüm sistemi, gece ve gündüz boyunca değişen glikoz düzeyleriniz ile ilgili eksiksiz bir tablo sunar..

Glikoz takip sistemi ile parmak delmeden anlık şeker değerinizi, son 8 saatlik şeker geçmişinizi ve şekerinizin hangi yöne nasıl seyrettiğini bir bakışta görebilirsininiz. Sensörü okuttuğunuzda, sistem  okuyucunuzda, 90 güne kadarki şeker değerlerine, düşük glikoz olaylarına ve çok daha fazla veriye ulaşabilirsiniz. Sensörü, günde en az 3 kez okuttuğunuzda 24 saatlik eksiksiz şeker profilinizi elde edebilirsiniz.

Kan şekeri ölçümleriniz diyabet tedavisinin yeterliliği ve ileri dönem komplikasyonların önlenmesi açısından önemlidir. Gün içindeki şeker düşmesi (hipoglisemi) ve hiperglisemi ( şeker yükselmesi) gibi kan şekeri dalgalanmalarına müdahale edebilmek için kan şekeri ölçümü süreklilik  gerektirir. Sürekli kan şekeri ölçüm sistemleri, kan şekerinin kesintisiz sonuç takibi ile diyabet ile yaşamınızı kolaylaştırır.

Bilgi için Endokrinoloji ve Diyabet Polikliniği ekibimize başvurabilirsiniz.

 

Başkent Web ve Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Güncellenme Tarihi: 24 Mart 2022 Perşembe

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+300 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri