Bölüm Koor.

Onur Gürcan ERGEN

Saç Ekimi Merkezi
Bölüm Koor. Onur Gürcan ERGEN
Tıbbi İlgi Alanları
Saç Ekimi Merkezi
Görev Aldığı Merkez
Altunizade Hastanesi

Onur Gürcan Ergen, 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2014 yılında İtalyan Plastik ve ISHRS kurul cerrahı, Prof.Dr. Luigi Catania’nın asistanı olarak İtalya ve Türkiye'de özel ve hasta bazlı deneyimler kazandı.

Onur Gürcan Ergen, aynı üniversitede 2015 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek lisans yaparken Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma Hastanesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Araştırmalarını yaparken bir devlet hastanesinin plastik cerrahi bölümünde bir yılda 500'ün üzerinde hastayı ziyaret etti. Kamu ve özel hastanelerin plastik cerrahi bölümlerinde tedavi gören hastalara yönelik epidemiyolojik araştırmalar üzerine tezini yazdı. Ve 2017 yılında halk sağlığı ve sağlık yönetimi alanında usta bilim insanı oldu. Araştırmalarını yaparken farklı özel hastanelerde saç ekimi cerrahisi bölüm şefliği yaptı.

2016 yılında Okan Üniversitesi işbirliği ile Okan Üniversitesi Saç Ekimi bölümünü kurdu. Kuruluş noktasından itibaren saç ekim departmanının her sürecinde bulunmuştur.

2018 yılında Okan Üniversitesi'nde Halk sağlığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Doktorasına başladı.  Doktora eğitimine halen devam etmektedir.

2019 yılında İtalya, Arnavutluk, Kıbrıs’ta tanınmış sağlık kurumlarının saç ekimi bölümlerini kurmuştur ve halen işletmektedir.

Mikro fue saç ekimi, mikro fue kaş ekimi ve mikro fue sakal ekimi gibi farklı tipteki saç ekimlerini gerçekleştirebilir, kontrol edebilir ve koordine edebilir. Ayrıca kafa derisi ve yüzdeki farklı bölgelerdeki saç ekimi ile bazı yara izlerini tedavi edilmesi sürecinde deneyimi vardır. Amacı, hastaya saç restorasyonu ile ilgili her zaman olası sonuçları anlatmaktır.

Ayrıca ameliyat öncesi hasta beklentilerini anlamaya çalışarak medikal tedavilerin ışığı altında bilgilendirmeye çalışmaktadır.

İstanbul'a saç ekimi ameliyatı için gelen yabancı hastaların konforu ve tedavilerine odaklandı. Farklı milletlerden hastalarla çalışırken tedavi süreçleri hakkında çok fazla deneyim kazanır.

Onur Gürcan Ergen iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

SAĞLIK REHBERİ

+250 Blog Yazısı
+50 Uzman Yazar
+30 Kategori

Sağlık Yazıları

 

 

BAŞKENT TV

+300 Video
+50 Doktor
+30 Kategori

Videolar

 

 

MİKRO SİTELER

6 Web Sitesi
Kapsamlı İçerik
Güncel Bilgi

Web Siteleri