fbpx

Hematoloji Bilim Dalı

Kan hastalıkları bilimi olarak bilinen hematoloji, kansızlık (demir eksikliği anemisi , Akdeniz anemisi, B12 vitamin eksikliği, orak hücreli anemi), vücudun savunma hücreleri olan lökositlerin ve kanamayı önleyen hücreler olan trombositlerin sayısal ve fonksiyonel bozukluklarına yol açan hastalıklar, damar tıkanıklığına yol açan hastalıklar, hemofili gibi kanama eğilimi olan hastalıklar ile kemik iliği ve lenf bezlerinden kaynaklanan kanserlerin (akut lösemi, kronik lösemi, multipl myelom, lenfoma vb.) teşhisi ve tedavisi ile uğraşan bir bilimdir.

Hematoloji kliniğimizin çalışmaları poliklinik, ayaktan ve yatarak tedavi hizmetlerini içermektedir. Tanıya yardımcı tetkiklerden periferik kan yayması değerlendirilmesi ile kemik iliği aspirasyonu ve biyopsisinin yapılması ve değerlendirilmesi de kliniğimizde yapılmaktadır. Ayrıca gerekli kan ve kan ürünlerinin (eritrosit süspansiyonu, trombosit, plazma vs.) transfüzyonu da gerçekleştirilmektedir.

Erken müdahale hastaların dörtte üçünün daha az hasarla kurtulmasını sağlamaktadır. Bu nedenle tam donanımlı ambulanslarımızı ilk günden itibaren halkımızın hizmetine sunduk. Bu sayede hastanemize süratle ulaşan hastalara en kısa zamanda kalp kateterizasyonu, anjio, balonla damar plastisi veya stent uygulamaları yapılabilecek, gerekirse süratle ameliyata alınabilecektir.

Online Randevu Sistemi

Tıbbi Birimlerimizi İnceleyin

Doktorlarımızı Tanıyın

Mikro Sitelerimizi Göz Atın

logo

Open chat