fbpx

Tıbbi Patoloji

Başkent Üniversitesi İstanbul Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi patoloji ana bilim dalının temel hizmet politikası, modern donanımı ve dinamik kadrosu ile en kısa sürede ve en güvenilir hizmeti vermektir. Bu hizmeti sağlarken sadece kurum içi değil kurum dışı taleplerinde aynı süre ve titizlikle karşılanmasına özen gösterilir.Günün her saatinde, her türlü intraoperatif konsültasyon hizmeti ‘frozen’ verilebilir; yani ameliyat sırasında cerrah tarafından şüpheli görülen dokular Patoloji uzmanları tarafından 10 dakika içinde özel bir teknikle değerlendirebilmektedir.

Biyopsi örnekleri niteliklerine göre 1 – 4 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır.

Tanı ve tedavi için gerekli olan histokimyasal boyama yöntemleri ve immunohistokimyasal yöntem, 100 kadar antikor ile paneller halinde acil durumlarda standardize edilmiş  otomatik olarak uygulanabilmektedir. Tümörün primer odağı, tümör sınıflaması, proliferasyon indeksi ve prognoz belirleyiciler gibi hastanın tanısını kesinleştirecek ve tedavisini yönlendirebilecek unsurlar belirlenebilmektedir.Tanısal amaçlı histokimyasal ve immünhistokimyasal boya tekniklerinin yanı sıra immunfloresan çalışmaları yapılırken, tam otomatizasyon ile istekler günlük olarak çalışılabilir.

Sitopatoloji Laboratuvarı’nda  “konvansiyonel” sitoloji yöntem kullanılarak örnekler değerlendirilebilmekte ve gerektiğinde immunsitokimyasal çalışmalar yapılabilimektedir. Hastanemizin girişimsel işlem yapan bölümleri tarafından hastalarımızdan tanısal amaçlı örnek alındığı sırada, ihtiyaç belirtildiğinde, hasta başı örnek yeterliği değerlendirmesi uzman Patologlar tarafından yapılmaktadır.

Patoloji Kliniği’ne getirilen dokular/organlar rapor çıktıktan 30 gün sonrasına kadar, bunlardan  hazırlanan parafin bloklar, preparatlar ve raporlar ise “sınırsız” süre saklanmaktadır. Saklanan  doku/organ, parafin blok ve preparatlar hastanın tedavisi için gerekli olduğunda bunlar kayıt tutularak hastaya verilmektedir.

Online Randevu Sistemi

Tıbbi Birimlerimizi İnceleyin

Doktorlarımızı Tanıyın

Mikro Sitelerimizi Göz Atın

logo

Open chat