fbpx

Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları Kliniğimiz 2008 yılında hizmete girmiştir. Ekim 2017’den itibaren 2. poliklinik binasına taşınmıştır. Üç öğretim görevlimiz hafta içi 08:00-17:00, cumartesi 08:00-13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kliniğimiz; ön muayene odası, 3 adet poliklinik muayene odası, görme alanı ve Hess perdesinin yapıldığı oda, fundus fotoğrafı, fundus flöresein anjiografi ve lazer girişimlerinin yapıldığı odalardan oluşmaktadır.

Genel göz hastalıkları muayenesine ilave olarak sistemik hastalıklarda göz tutulumu açısından kontroller yapılmaktadır (Diyabet, Hipertansiyon, Romatizmal hastalıklar, Nörolojik hastalıklar gibi).

Kornea-kontakt lens, uvea, glokom, katarakt, retina ve şaşılık hastalıklarının tanı ve tedavisi ve az görme rehabilitasyonu da alanında uzman öğretim görevlileri tarafından yapılmaktadır.

Az Görme Rehabilitasyonu Hakkında Detaylı Bilgi >>

Katarakt ameliyatlarında fakoemülsifikasyon yöntemi kullanılmaktadır. Tıbben uygun hastalara gözlüğe ihtiyacı azaltmak için özellikli lensler takılabilmektedir.

Glokom teşhis ve tedavisi için görme alanı, pakimetri, optik kohorens tomografi tetkikleri yapılmakta cerrahi gereken hastalara lazer, trabekülektomi ve şant ameliyatları konusunda uzman doktorumuz tarafından yapılmaktadır.

Sarı nokta hastalığı, diyabete bağlı göz komplikasyonları, retinanın damar hastalıkları, retina dekolmanı  gibi retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Tanıda optik koherens tomografi, fundus görüntüleme sistemleri, anjiografi kullanılmakta olup medikal tedavilerin yanı sıra her türlü vakada vitreoretinal cerrahi konusunda uzman öğretim görevlimiz tarafından yapılmaktadır.

Pediatrik oftalmoloji ve şaşılık birimimizde; erken doğan bebeklerde göz problemleri, doğumsal katarakt ve glokom, göz yaşı kanal tıkanıklığı ve genetik göz hastalıkları değerlendirilmektedir. Çocuklarda kırma kusurlarının muayene ve tedavileri, göz tembelliğinin, göz kaymasının ve göz titremesinin teşhis ve tedavisi, çocukluk ve erişkin yaşta görülen kaymaların tedavisi (gözlük, cerrahi yöntemler ve botulinum toksin enjeksiyonu ile) yapılmaktadır. Erişkin dönemde ortaya çıkabilen çift görmeye neden olan hastalıklar incelenmekte, uygun yönlendirme ve tedavi yapılmaktadır.

Online Randevu Sistemi

Tıbbi Birimlerimizi İnceleyin

Doktorlarımızı Tanıyın

Mikro Sitelerimizi Göz Atın

logo

Open chat