fbpx

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı

Kliniğimizde “her şeyden önce insan sağlığı” felsefesi temel kabul edilerek, sterilizasyon kuralları en üst seviyede uygulanmaktadır. Gelişen teknoloji sürekli takip edilerek dünya standartlarında koruyucu, tedavi edici ve estetik diş hekimliği hizmetleri sunulmaktadır. Kliniğimize başvuran hastaların ilk muayeneleri yapılarak gerekli tedaviler uygulanmaktadır.

Diş taşı temizliği, dişeti hastalıklarının tedavileri, cerrahi işlemler, dolgu, kanal tedavisi, prostetik diş tedavisi, çocuk ağız ve diş sağlığı hizmetleri ve ortodontik tedavi hizmetleri verilmektedir.

Dişeti Hastalıklarının Tedavisi: Dişleri çevreleyen dişeti ve kemikteki ağrı, kanama, hassasiyet gibi rahatsızlıklar diş taşı temizliği ile beraber ileri tedavi yöntemleri ile tedavi edilmektedir.

Dişlerdeki Madde Kayıplarının Tedavisi: Dişlerde çürük ya da kırık sonucu meydana gelen madde kayıplarının, dolgu, kanal tedavisi ve prostetik yaklaşım ile tedavi edilmesinin yanısıra, gerekli görüldüğü durumlarda diş çekimi de uygulanmaktadır.

Cerrahi İşlemler: Tedavi edilemeyecek derecede madde kaybına uğramış dişlerin ve gömülü dişlerin çekimi ile beraber, çene kemiklerini ilgilendiren tüm rahatsızlıkların cerrahi tedavileri, çene kırıklarının tedavisi ve maksillofasial cerrahi ve ortognatik tedavi yapılmaktadır.

Prostetik Diş Tedavisi: Diş kayıplarına bağlı oluşan estetik ve fonksiyonel problemler kron, köprü gibi çeşitli prostetik tedavi yaklaşımları ile tedavi edilebilmektedir. Çocuklarda Diş Tedavisi: 0–12 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgili problemleri giderilmekte, koruyucu diş hekimliği uygulamalarının yanı sıra, ağız hijyeni eğitimi verilmekte, travma, diş eksikliği tedavileri ile beraber, genel anestezi altında dolgu ve diş çekimi uygulanmaktadır.

Ortodontik Problemlerin Tedavisi: Diş çapraşıklıkları, çene kemikleri arasındaki uyumsuzluk gibi problemler, hem çocukluk döneminde hem de erişkin dönemde tedavi edilmektedir. Aynı zamanda dudak ve damak yarıkları gibi doğumsal anomalilerin tedavisi bebeklik döneminden başlayarak gelişim dönemi boyunca gerçekleştirilebilmektedir.

Online Randevu Sistemi

Tıbbi Birimlerimizi İnceleyin

Doktorlarımızı Tanıyın

Mikro Sitelerimizi Göz Atın

logo

Open chat