Tıp eğitimini Türkiye’nin en güzel sahil şehirlerinden İzmir’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1985-1991 tarihleri arasında tamamladı. 

1992-1998 yılları arasında Adana Çukurova Üniversitesi’nde Genel Cerrahi ve Plastik Cerrahi eğitimlerini tamamladı. 

1998-2000 arasında Pittsburgh Üniversitesi  (Pittsburgh, PA, USA) Plastik Cerrahi Bölümünde araştırma fellovu (research fellow) olarak görev yaptı. 

2000-2002 yılları arasında Adana Başkent Üniversitesi hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümü’nde akademik kadroda göreve başladı. 

2002 yılında Miami Üniversitesi ve Miami Çocuk Hastanesi Craniofacial Surgery (Baş-Boyun Plastik Cerrahisi) Programına kabul edildi. Burada 1 yıl boyunca dünyanın tanınmış cerrahlarından Prof. Dr. Anthony Wolfe’ün asistanı olarak çalışma onuruna erişti. Miami’de South Miami ve Jackson Memorial ve Cedar’s Hastaneleri’nde yine Dr. Wolfe’ün asistanı olarak sayısız estetik cerrahi operasyonunu gerçekleştirdi.

2003 tarihinde Başkent Üniversitesi’ne dönüp önce Yrd. Doçent ve ardından Doçent sıfatlarını almaya hak kazandı. 

2005 tarihinde Birmingham Alabama Üniversitesi İleri Estetik Cerrahi Uygulamaları Merkezi’nde Estetik Cerrahi üst ihtisas programına kabul edildi. Burada estetik cerrahinin tanınmış isimlerinden Prof. Dr. Luis O. Vasconez’in estetik asistanı olarak çalıştı. Aynı zamanda Alabama Üniversitesi akademik kadrosu üyesi olarak üniversiteye bağlı UAB hastanesi, Birmingham Çocuk Hastanesi ve Coopergreen hastanelerinde görev yaptı. 

2005 ve 2016 tarihlerinde ülkemizde Türk Estetik, Plastik ve Estetik Cerrahi Derneği’nin sınavlarını başarılı tamamlayarak mezuniyet sonrası yeterlilik diploması almaya hak kazandı.

2006 yılında Avrupa Estetik ve Plastik Cerrahi Board’unun (EBOPRAS) yazılı ve uygulamalı sınavlarını başarıyla vererek fellow of the EBOPRAS (FEBOPRAS) sıfatını almaya hak kazandı.

2018 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde Profesörlük unvanını aldı. Bu tarihten itibaren Üsküdar ve İstanbul Başkent Üniversitesi hastanelerinde akademik faaliyetlerine devam etmektedir. 

Aynı zamanda, 2004 tarihinden itibaren Antalya ve İstanbul’da kardeşi Op. Dr. Gökhan Özerdem ile kurduğu A-Plast bünyesinde çalışmaktadır. 

Dr. Özerdem’in halen büyük çoğunluğu yurtdışı olmak üzere 6 adet kitap bölümü yazarlığı ve sayısız makale ve kongre sunumu vardır.

 

 

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği

American Society of Plastic Surgeons (International)

American Cleft Palate-Craniofacial Association

European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery

ISAPS (Int. Soc. of Aesthetic Plastic Surgery)

INTERPLAST-Turkiye

IPRAS (International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery)

Türk Tabibleri Birliği

Türk Estetik Cerrahi Derneği

 

Sosyal Medyada Paylaş:

 

Kanser Tarama

Check Up Paketleri
 

Kanser iyileştirebilir bir hastalıktır,
iyileşme oranı kanserin erken teşhisi 
ve tedavisi ile doğru orantılıdır.
 

 

DETAYLI İNCELE

 

 

Online Hizmetler

İstanbul Başkent Hastanesi
 

Web sitemiz üzerinden online
formları kullanarak tüm taleplerinizi
bize çok kısa sürede iletebilirsiniz.
 

 

DETAYLI İNCELE